Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeSportNogometSarajevo ispalo iz Evrope: Propuštene šanse skupo kostale Bordo tim

Sarajevo ispalo iz Evrope: Propuštene šanse skupo kostale Bordo tim

Neuspjeh na Koševu

Nakon uzbudljivih 90 minuta na Koševu, fudbalski klub Sarajevo doživio je ispadanje iz evropskih takmičenja. Slovački protivnik, koji je prošle sedmice odigrao 0:0, slavio je ukupnim rezultatom 3:0. Bordo tim će, nažalost, dugo pamtiti promašaje u prvom meču.

Dominacija Sarajeva u meču

U večerašnjoj utakmici, Sarajevo je ušlo odlično. Iako su dominirali većim dijelom meča, promašili su nekoliko ključnih šansi. Već u prvoj minuti, Renan Oliveira je imao idealnu priliku. Nažalost, otišao je previše u desno, što je rezultiralo propuštenom prilikom.

Tragična 15. minuta

U 7. minuti, još jedna šansa za Sarajevo. Duraković je izveo slobodan udarac, a Jović je udarcem glavom mogao donijeti vođstvo. No, golman Domaćih, Frelin, odlično je reagovao. Nažalost, sve je kulminiralo u 15. minuti kada je Duriš glavom pogodio mrežu Sarajeva, čime je slovački klub preuzeo vodstvo.

Ovakvi promašaji i slabija reakcija odbrane skupo su koštali Bordo tim u ovom dvomeču. Dok navijači bodre svoj klub, Sarajevo će se ove sezone morati fokusirati na domaće izazove.