Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportNogometSarajevo bez problema savladalo GOŠK i potvrdilo status favorita

Sarajevo bez problema savladalo GOŠK i potvrdilo status favorita

Fudbalski klub Sarajevo nastavlja s odličnim nastupima u trenutnoj sezoni. Nakon uvjerljivih pobjeda nad Slobodom i Slogom, Bordo tim je dočekao GOŠK. Gosti su došli sa svježim promjenama u stručnom štabu, jer je Danijel Pranjić naslijedio Admira Adžema.

Ofanzivna strategija Zorana Zekića

Trener Zoran Zekić od prve minute izveo je ofanzivan sastav, uključujući četiri napadača. Međutim, početak utakmice nije donio očekivane prilike. Domaći tim je imao inicijativu, ali šansi nije bilo mnogo.

Prelomna trenutak između dva poluvremena

Ključni detalj igre dogodio se u 28. minuti. Gosti su ostali s igračem manje nakon što je Enes Sipović dobio direktan crveni karton. Sudija Ermin Sivac, nakon provjere u VAR sobi, donio je ovu odluku.

Sarajevo je iskoristilo situaciju i na odmor otišlo s prednošću. Renan Oliveira je u 41. minuti pogodio mrežu GOŠK-a, a Giorgi Guliashvili zapečatio sudbinu gostiju u trećoj minuti nadoknade, postavivši rezultat na 2:0.

Drugo poluvrijeme bez golova

U drugom poluvremenu Sarajevo je odmah stvorilo tri sjajne prilike za dodatni pogodak. Ipak, nije bilo uspjeha. Oliveira i Đorđević nisu uspjeli iskoristiti svoje šanse, a golman Karić odlično je reagovao na pokušaje Sarajlija.