Četvrtak, 12 Septembra, 2024
HomeSportNogometSalzburg iznenadio Dynamo Kijev i približio se grupnoj fazi Lige prvaka

Salzburg iznenadio Dynamo Kijev i približio se grupnoj fazi Lige prvaka

Pobjeda Salzburga nad Dynamo Kijevom

Ekipa Salzburga ostvarila je značajnu pobjedu protiv Dynamo Kijeva rezultatom 2:0. Ovim trijumfom, austrijski tim je zakoračio prema grupnoj fazi Lige prvaka. Utakmica je odigrana 21. augusta 2024. godine.

Dorgeles Nene i Kjaergaard donose pobjedu

Salzburg je došao do vođstva golom Dorgelesa Nenea u 29. minuti. Brza akcija tima resultirala je uspješnim realizovanjem. U nastavku, Maurits Kjaergaard je postigao drugi gol iz penala u 50. minuti, postavljajući konačnih 2:0.

Amar Dedić odličan u pobjedi

Bosanskohercegovački fudbaler Amar Dedić odigrao je svih 90 minuta. Njegovo prisustvo na terenu bilo je značajno, kako u ofanzivnim, tako i u defanzivnim zadacima. Ova pobjeda dodatno povećava šanse Salzburga za plasman u dalje faze takmičenja.

Uzbudljiva utakmica između Young Boysa i Galatasaraya

U drugoj uzbudljivoj utakmici, Young Boys savladao Galatasaray s 3:2. Joel Monteiro je s dva gola šokirao favorizovane Turke. Ipak, Mitchy Batshuayi je izjednačio, a Filip Ugrinić je postigao odlučujući gol za pobjedu domaćina.