Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024
HomeSportNogometSalzburg i Sparta Prag u grupnoj fazi Lige prvaka, Galatasaray šokiran

Salzburg i Sparta Prag u grupnoj fazi Lige prvaka, Galatasaray šokiran

Salzburg uspješno završava dvomeč

Nakon uvjerljive pobjede od 2:0 u prvoj utakmici, nogometaši Red Bull Salzburga su večeras odradili posao. Revanš meč protiv Dynamo Kijeva okončan je rezultatom 1:1 na Red Bull Areni.

Detalji susreta

Austrijski tim došao je u vodstvo golom Adama Daghima u 12. minuti. Ipak, Dynamo Kijev se brzo vratio, a gol Vladislava Vanata iz 29. minute završio je sve nade. Ukupno, Dynamo je u ovu dvije utakmice postigao samo jedan gol.

Amar Dedić i budućnost

Naš reprezentativac Amar Dedić odigrao je cijeli meč i pokazao odličnu formu. Međutim, ostaje neizvjesno hoće li ostati u Salzburgu budući da je na pragu transfera u Napoli.

Austrija na historijskom mjestu

Red Bull Salzburg se tako pridružio Sturmu u grupnoj fazi Lige prvaka. Ovo je prvi put da Austrija ima dva predstavnika u eliti evropskog nogometa, što je značajan uspjeh za zemlju.

Sparta Prag i Galatasaray

U istom trenutku, Sparta Prag je osigurala plasman s novom pobjedom nad Malmoom. Pobjedili su rezultatom 2:0, čime su ponovili uspjeh iz prve utakmice.

Nasuprot tome, Galatasaray je doživio novi poraz. Nakon 3:2 u prvoj utakmici, večeras su izgubili od Young Boysa rezultatom 1:0, šokirajući svoje navijače.