Ponedjeljak, 21 Oktobra, 2024
HomeSportNogometSalah i Jones vode Redse do pobjede nad Chelseajem

Salah i Jones vode Redse do pobjede nad Chelseajem

Redsi otvaraju utakmicu

Na Anfieldu, Liverpool je došao do vodstva u 29. minuti. Mohamed Salah je postigao gol iz jedanaesterca, nakon što je Curtis Jones oboren u kaznenom prostoru. Ovim pogotkom, Salah je premašao 162 gola u Premier ligi.

Ovaj rezultat ga je smjestio na deveto mjesto najboljih strijelaca u istoriji Premiershipa, zajedno s Jermainom Defoeom. Sljedeći na listi je Robbie Fowler, koji također ima 162 postignuta gola.

Povratak Chealsea

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:0 u korist domaćih. No, Chelsea se brzo vratio u igru. Samo tri minute nakon početka drugog poluvremena, Nicolas Jackson je izjednačio rezultat. Njegov pogodak je bio rezultat odličnog pronalaska prostora i izbjegavanja ofsajd zamke.

Junak utakmice

Radost Plavaca nije dugo trajala. Curtis Jones se ponovo našao u centru pažnje i pogodio je u 51. minuti. Njegov gol donio je Redsu pobjedu od 2:1, čime je postao junak susreta.

Ovo je bila sedma pobjeda Liverpoola ove sezone. Tim sada vodi na tabeli s 21 bodom iz osam utakmica, dok je Chelsea na šestom mjestu s 14 bodova.