Utorak, 2 Jula, 2024
HomeSportNogometŠahtar previše jak za Sarajevo - Poraz Bordo tima na pripremnim utakmicama

Šahtar previše jak za Sarajevo – Poraz Bordo tima na pripremnim utakmicama

Sarajevo je doživjelo poraz na drugoj pripremnoj utakmici u Tuzli protiv renomiranog ukrajinskog kluba Šahtar. Šahtar, stalni učesnik grupne faze Lige prvaka, je od samog početka nametnuo svoj stil igre, dominirao terenom i prijetio golu Sarajeva.

U 12. minuti, Danilo Sikan je postigao prvi gol za Šahtar, čime je uspostavio vođstvo za njih. Dmitro Kriskiv je dodao drugi gol za ukrajinski tim nakon pola sata igre, povećavajući njihovu prednost na 2:0. Ovi golovi razbuktali su Bordo tim, koji se pokušao vratiti u igru prije odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu, Renan Oliveira je uspio postići pogodak za Sarajevo u 51. minuti, smanjujući rezultat na 2:1 i vraćajući nadu ekipi Zorana Zekića. Međutim, Lassina Traore je povisio rezultat na 3:1 iz jedanaesterca u 67. minuti, a Eguinaldo je postavio konačnih 4:1 pet minuta prije kraja utakmice.

Sarajevo je nastupilo s timom koji je uključivao Rogića, Unušića, Jovića, Đuričkovića, Durakovića, Alajmovića, Julardžiju, Matanovića, Mehmedovića, Oliveiru i Ristića. Iako su se izabranici Zorana Zekića borili hrabro, jednostavno nisu mogli parirati iskusnijem i kvalitetnijem ukrajinskom timu.

Unatoč porazu, ove pripremne utakmice pružaju vrijednu priliku za Sarajevo da se pripremi za nadolazeću sezonu i usavrši taktike. Ključno je da ekipa izvuče pouke iz ovih poraza i izgradi jaču i čvršću igru u nadolazećim izazovima.

Šahtar je definitivno pokazao da je favorit i tim s kojim se treba ozbiljno računati. No, Sarajevo će nastaviti vježbati i raditi na poboljšanju kako bi bili konkurentni u domaćim i međunarodnim takmičenjima.