Subota, 29 Juna, 2024
HomeNogometRumunija razbila favorizovane Ukrajince na EP

Rumunija razbila favorizovane Ukrajince na EP

Nakon uspješnog baraža protiv Bosne i Hercegovine, Ukrajinci su s ambicijama stigli na Evropsko prvenstvo. Međutim, Rumunija je već na startu pokazala svoju snagu.

U prvom dijelu utakmice nije bilo mnogo prilika za gol, ali na isteku pola sata igre, Nicolae Stanciu je postigao vjerovatno najljepši gol turnira dosad. Iskoristivši grešku protivničkog golmana, Stanciu je fantastičnim udarcem sa dvadesetak metara pogodio za vodstvo Rumuna.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:0 u korist Rumunije. Međutim, u drugom poluvremenu Ukrajina je doživjela pravi potop.

Razvan Marin je u 53. minuti postigao sjajan gol udarcem s distance, a četiri minute kasnije Denis Dragus je nakon gužve u kaznenom prostoru Ukrajinaca povisio na nedostižnih 3:0.

Ova pobjeda Rumunije iznenadila je mnoge, s obzirom na to da su Ukrajinci bili favoriti na ovoj utakmici. Očigledno je da će Rumunija biti respektabilan protivnik na Evropskom prvenstvu.

Pogledajte gol Nicolae Stanciua na ovom linku.

Ukrajina će sada morati napraviti velike promjene u svojoj igri kako bi se oporavili od ovog poraza i pokušali izboriti prolaz u daljnju fazu takmičenja.