Utorak, 17 Septembra, 2024
HomeSportNogometRijeka se suočava s težim posljedicama nakon evropskog debakla

Rijeka se suočava s težim posljedicama nakon evropskog debakla

Rijeka bez navijača na narednim utakmicama

Fudbalski klub Rijeka suočava se s ozbiljnim posljedicama nakon poraza u evropskom takmičenju. Ekipa neće imati podršku navijača na tri iduće utakmice.

Poraženi u revanšu protiv slovenske ekipe

Nakon prvog susreta koji je završen bez pobjednika (1:1), Rijeka je doživjela težak poraz. Slovenska ekipa slavila je rezultatom 5:0, nanijevši Riječanima najgori evropski poraz do sada.

Posljedice nereda tokom utakmice

U drugom poluvremenu, navijači su prekinuli utakmicu bakljadom. Ovaj incident doveo je do kašnjenja od 20 minuta. Nažalost, neke od baklji su bačene prema domaćim tribinama, što je dodatno pogoršalo situaciju.

Materijalna šteta i obaveze prema Olimpiji

Osim što će od strane UEFA-e imati zabranu, Rijeka će morati podmiriti materijalnu štetu. Prema informacijama, uništeno je oko 300 stolica u gostujućem sektoru.