Subota, 29 Juna, 2024
HomeOstali sportoviReprezentacija Bosne i Hercegovine pokazala izvanredne igre na Paraolimpijadi

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pokazala izvanredne igre na Paraolimpijadi

U prvoj utakmici dana na Paraolimpijadi, reprezentacija Njemačke savladala je reprezentaciju Hrvatske rezultatom 3:1. Njemačka je dominirala tokom meča, osvojivši prvi, treći i četvrti set, dok je Hrvatska uspjela osvojiti drugi set. S druge strane, reprezentacija Bosne i Hercegovine je ostvarila treću pobjedu na ovom takmičenju, nadigrajući reprezentaciju Poljske sa 3:0. BiH je dominirala tokom cijelog meča, osvojivši sva tri seta.

Jedan od najiskusnijih igrača bh. tima, Adnan Manko, izjavio je da je njihov cilj da odbrane titulu najbolje ekipe. U susretu sa Njemačkom, koja takođe ima tri pobjede, očekuju zahtjevnu utakmicu, ali dat će sve od sebe da obraduju svoje navijače pobjedom.

Naredni meč između Bosne i Hercegovine i Njemačke smatra se derbi susretom dana i igra se u 16 sati. Prijenos ove utakmice je omogućen na BHRT-u.

U ostalim susretima danas očekuju nas mečevi između Ukrajine i Srbije, Hrvatske i Srbije, te Poljske i Ukrajine.