Utorak, 2 Jula, 2024
HomeNogometRemi Srbije i Slovenije u napetom susretu na EURU

Remi Srbije i Slovenije u napetom susretu na EURU

Prvo poluvrijeme utakmice u Minhenu nam je ponudilo mnogo uzbuđenja, a rezultat se u nekoliko navrata mogao mijenjati. Slovenci su najbolju priliku za vodstvo imali u 38. minuti kada se Elšnik iznenada našao u prilici i šutirao, ali je uzdrmao stativu, a u nastavku akcije lopta je došla do Šeška koji je šutirao veoma loše.

Četiri minute kasnije Vlahović je propustio zicer za Srbiju. Živković je ubacio loptu s desne strane, Mitrović se lijepo zagradio i potom izašao sam pred Oblaka, no golman Slovenije je sjajno odbranio njegov udarac.

Na samom početku drugog poluvremena Oblak je odbranio još jedan zicer Vlahoviću, a nakon pola sata igre istakao se i Rajković nakon šuta Šeška iz daljine.

Slovenci su poveli u 69. minuti nakon kontranapada. Elšnik je ubacio loptu s lijeve strane, a na drugoj stativi je bio desni bek Slovenije Karničnik kojem nije bilo teško poslati loptu u gol za 1:0.

Srbija je do kraja utakmice pokušavala stići do izjednačenja, a u 96. minuti je u tome i uspjela golom Jovića nakon kornera za konačnih 1:1.

Slovenija nakon dvije odigrane utakmice ima dva, a Srbija jedan bod. U ovoj grupi danas se u 18 sati igra i duel između Engleske i Danske. U trećem kolu Srbija će igrati protiv Danske, a Slovenija protiv Engleske.

SEO optimizacija: Srbija, Slovenija, EURO, utakmica, rezultat, remi, gol, vodstvo, stativa, zicer, kontranapad, bod, grupa, Engleska, Danska.