Ponedjeljak, 1 Jula, 2024
HomeKosarkaReal Madrid zasluženo u finalu Eurolige: Džanan Musa sjajno odigrao!

Real Madrid zasluženo u finalu Eurolige: Džanan Musa sjajno odigrao!

Aktuelni prvak Evrope, Real Madrid, uspješno se plasirao u finale Eurolige nakon pobjede nad Olympiakosom rezultatom 87:76. Real je fantastično otvorio utakmicu i već u prvoj četvrtini postigao čak 28 poena, stičući stečenu prednost koju su održavali sve do odlaska na odmor.

U nastavku utakmice, Olympiakos se vraća u igru i znatno poboljšava svoju igru. Uoči posljednje četvrtine, Grčka ekipa je uspjela smanjiti zaostatak na 13 poena. Međutim, Real Madrid je pokazao karakter i smogao snage u posljednjoj četvrtini, te nije dozvolio Olympiakosu da se razmaše i izborio finale Eurolige zasluženo.

Istaknuti košarkaš iz Bosne i Hercegovine, Džanan Musa, imao je još jednu sjajnu utakmicu za Real Madrid. Naš as je proveo 26 minuta na terenu i postigao 20 poena, što je bilo najviše od svih u redovima Reala. Uz to, Musa je zabilježio tri skoka i dvije asistencije.

S druge strane, Peters i Mckissic su bili najefikasniji kod grčkog tima, ostvarivši 23 odnosno 17 postignutih poena.

Finale Eurolige između Real Madrida i Panathinaikosa igra se u nedjelju s početkom u 19:00 sati. Ovaj spektakl će bez sumnje privući pažnju ljubitelja košarke širom svijeta i obećava nam neizvjesnu borbu za titulu prvaka.