Petak, 18 Oktobra, 2024
HomeSportKosarkaReal Madrid slavio protiv Panatinaikosa u reprizi prošlosezonskog finala Eurolige

Impresivan start Reala

U reprizi prošlosezonskog finala Eurolige, Real Madrid je briljantno otvorio susret. Ekipa iz Madrida povela je sa 19:5 i završila prvu četvrtinu rezultatom 28:19.

Povratak Panatinaikosa

U finišu prvog poluvremena, prvak Evrope Panatinaikos uspio je smanjiti prednost na 40:36. Na poluvremenu, Real je imao vodstvo 43:38.

Dominacija Reala u trećoj četvrtini

U trećoj četvrtini, Real je postigao seriju 9:0, povodeći sa 59:48. U jednom trenutku, prednost je iznosila 17 koševa, ali Panatinaikos nije odustajao.

Napet finiš meča

Pet minuta prije kraja, gosti su smanjili na 78:71. Međutim, nisu imali snage za potpuni preokret, te je Real Madrid zadržao prednost do kraja.

Zapažene individualne predstave

Najefikasniji igrač Reala bio je Facundo Campazzo, koji je postigao 19 poena. Džanan Musa se istakao sa 15 poena, tri skoka i tri asistencije. U Panatinaikosu, Nunn je predvodio ekipu sa 23 poena.

Rezultati 4. kola Eurolige

Ova utakmica bila je veoma uzbudljiva i pokazala kvalitet obje ekipe. Očekujemo još mnogo u nastavku Eurolige.