Nedjelja, 6 Oktobra, 2024
HomeSportNogometReal Madrid slavi protiv Villarreala, ali se suočava s povredama

Real Madrid slavi protiv Villarreala, ali se suočava s povredama

Pobjeda Reala uz briljantne trenutke

Na utakmici koja se odigrala 5. oktobra 2024. godine, Real Madrid je slavio protiv Villarreala rezultatom 2:0. Prvi gol postigao je Federico Valverde u 14. minuti. Njegov precizan udarac sa 25 metara nakon kornera Luki Modrića pogodio je donji desni ugao gola.

Vinicius Junior pogađa u 73. minuti

U drugom poluvremenu, Vinicius Junior je osigurao pobjedu Reala drugim golom u 73. minuti. Ovaj talentovani napadač šutirao je loptu sa 20 metara pod prečku, a asistenciju mu je dao Valverde.

Villarreal nije iskoristio svoje prilike

Unatoč nekoliko šansi u prvom poluvremenu, Villarreal nije uspio da ispravi rezultat. Ni u drugom dijelu nisu uspjeli da se vrate u igru, te su završili meč bez postignutog gola.

Real Madrid na drugoj poziciji La Lige

Ovom pobjedom, Real Madrid je zabilježio šesti trijumf u devet mečeva. Trenutno su drugoplasirani na tabeli La Lige sa 21 bodom, dok lider Barcelona ima istu bodovnu situaciju, ali bolju gol-razliku.

Povreda na horizontu

Nažalost, sjenu na pobjedu Reala bacila je teška povreda Dani Carvajala. Iskusni bek bio je primoran napustiti teren na nosilima nakon prekršaja Yerryja Mine, što će dodatno zakomplicirati situaciju u ekipi.