Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometReal Madrid preokretom do pobjede protiv Barcelone i plasmana u finale ACB...

Real Madrid preokretom do pobjede protiv Barcelone i plasmana u finale ACB lige

U dramatičnom polufinalnom susretu ACB lige, košarkaši Real Madrida uspjeli su ostvariti preokret i pobijediti Barcelonu rezultatom 95:92, osiguravši tako svoje mjesto u finalu.
Real je dominirao tokom prvog poluvremena, držeći prednost sve do kraja. Međutim, Barcelona se pobudila u završnim trenucima prvog dijela meča, što je rezultiralo blagim zaostatkom od četiri poena za Realom na poluvremenu.
Drugo poluvrijeme donijelo je potpuni preokret igre, a Barcelona je uoči posljednje četvrtine imala četiri poena prednosti. Ipak, Real Madrid nije odustajao i uspio je ostvariti još jedan preokret, završavajući meč s velikom pobjedom.
Najbolji igrač Reala u ovom susretu bio je Facundo Campazzo s 21 poenom, dok je Džanan Musa, reprezentativac Bosne i Hercegovine, bio vrlo dobar s 14 poena, sedam asistencija i četiri skoka. Kod Barcelone je jedino Tony Parker bio raspoložen sa 27 poena, dok je Hernangomez dodao 17 poena.
Real Madrid će se u finalu ACB lige suprotstaviti pobjedniku susreta između Unicaje i Murcije, gdje će imati priliku za osvajanje naslova.