Nedjelja, 22 Septembra, 2024
HomeSportNogometReal Madrid preokreće situaciju i slavi protiv Espanyola

Real Madrid preokreće situaciju i slavi protiv Espanyola

Težak početak za Kraljevski klub

Real Madrid se suočio s izazovima u susretu protiv Espanyola. Kraljevi su teško stvarali šanse u prvom poluvremenu. Nažalost, u 54. minuti, golman Thibaut Courtois postigao je autogol, što je mnoge navijače zabrinulo.

Brzi odgovor i preokret

Ipak, samo četiri minute kasnije, Dani Carvajal uspijeva izjednačiti rezultat na 1:1. Ovaj pogodak podigao je moral igrača. Real Madrid je nastavilo napadati, a u 75. minuti Rodrygo je pogodio za 2:1.

Završni udarac i ukupna pobjeda

Vinicius je u 78. minuti povećao prednost na 3:1, čime je riješio pitanje pobjednika. Konačnu riječ imao je Kylian Mbappe u 90. minuti, postigavši gol iz penala za 4:1.

Naredni susreti

Real Madrid u narednom kolu igra protiv Alavesa, dok će Espanyol dočekati Villarreal. Ovaj rezultat dodatno osnažuje Kraljevski klub u borbi za titulu.