Subota, 5 Oktobra, 2024
HomeKosarkaReal Madrid poražen od Panathinaikosa u uzbudljivoj utakmici

Real Madrid poražen od Panathinaikosa u uzbudljivoj utakmici

Uzbudljiva košarkaška utakmica između Real Madrida i Panathinaikosa završila je pobjedom grčke ekipe rezultatom 58:56. Utakmica je bila izuzetno neizvjesna, a Grčka je preokretom u trećoj četvrtini uspjela preuzeti vodstvo.

U prvom poluvremenu Real je igrao na krilima veterana Llulla i Rodrigueza, koji su bili ključni igrači Realove ekipe. Međutim, sjajna odbrana Panathinaikosa u trećoj četvrtini natjerala je Real na greške, što je rezultiralo dugim periodom bez koša za madridski klub.

Panathinaikos je iskoristio priliku i tricom došao do vodstva od 58:56 u 23. minuti utakmice. Real je uspio smanjiti zaostatak na samo jedan koš, ali Grci su izdržali pritisak i sačuvali vodstvo do kraja utakmice.

Mladi bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa bio je jedan od najboljih igrača Realove ekipe na ovoj utakmici. Postigao je ukupno 14 poena, ali je imao problema sa preciznošću, postigavši samo jedan poen iz slobodnog bacanja.

Ova pobjeda Panathinaikosa predstavlja veliki uspjeh za grčku ekipu, dok će Real morati analizirati svoju igru i raditi na poboljšanju.