Ponedjeljak, 1 Jula, 2024
HomeKosarkaReal Madrid pobijedio Murciju u prvoj finalnoj utakmici

Real Madrid pobijedio Murciju u prvoj finalnoj utakmici

Real Madrid je započeo finalnu seriju sa pobjedom nad UCAM Murciom rezultatom 84-76. Ekipa Reala je kontrolisala meč od početka, posebno u defanzivnom segmentu, što je rezultiralo samo 13 primljenih poena u prvoj četvrtini.

Iako su gosti pokazali borbenost i smanjili zaostatak na samo četiri poena do poluvremena, ključni trenutak utakmice bio je treći period u kojem je Real nadigrao Murciju i stekao prednost od čak 16 poena prije posljednje četvrtine.

Džanan Musa, reprezentativac Bosne i Hercegovine, bio je istaknuti igrač Reala sa 16 poena, osam skokova i jednom asistencijom u 19 minuta provedenih na parketu. Podršku u napadu pružili su mu Hezonja i Campazzo sa po 11 poena. Kod Murcije, Caupain je bio najefikasniji sa 16 poena.

Drugom utakmicom serije će se također igrati u Madridu u ponedjeljak. Finale se igra na tri dobijene pobjede, pa će oba tima dati sve od sebe da ostvare još jedan korak bliže osvajanju šampionske titule.