Ponedjeljak, 1 Jula, 2024
HomeKosarkaReal Madrid pobijedio Baskoniju u uzbudljivoj završnici

Real Madrid pobijedio Baskoniju u uzbudljivoj završnici

U uzbudljivoj košarkaškoj utakmici između Real Madrida i Baskonije, koja se odigrala sinoć u Madridu, Real je slavio pobjedu rezultatom 108:99.

Prva četvrtina bila je iznimno izjednačena, s obje ekipe koje su se borile za svaki poen. Međutim, u drugoj četvrtini Baskonia je zaigrala nešto bolje i uspjela stvoriti skromnu prednost od 56:52 na poluvremenu.

No, Real se probudio u drugom poluvremenu i preokrenuo rezultat. U trećoj četvrtini su se potpuno približili domaćinu, a onda su u posljednjoj četvrtini dodali gas i osigurali sigurnu pobjedu.

Najbolji igrač u redovima Reala bio je Guerschon Yabusele, koji je postigao 23 poena. Uz njega, hrvatski košarkaš Mario Hezonja istaknuo se s 16 poena. Oba igrača su pružila izvanredne partije i bila ključna za pobjedu Reala.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Džanan Musa, imao je manju minutažu na parketu. Za vrijeme koje je proveo na terenu, skupio je tri poena, jedan skok i jednu asistenciju. Iako nije ostvario veliku statistiku, Musa je pružio solidnu igru i doprinio momčadi.

Kod ekipe Baskonije istaknuo se Pierria Howard s impresivnih 29 postignutih poena.

Ova pobjeda nad Baskonijom donijela je Realu Madridu važne bodove i utješnu nagradu nakon nedavne poraza u drugom kolu Eurolige. Real Madrid će se sada okrenuti nadolazećim utakmicama i nastaviti s pobjedničkim nizom.

Košarkaška euforija se nastavlja, a očekuje nas još mnogo uzbuđenja i zanimljivih utakmica u ovom europskom natjecanju.