Ponedjeljak, 1 Jula, 2024
HomeKosarkaReal Madrid osvojio 37. titulu prvaka Španije u košarci

Real Madrid osvojio 37. titulu prvaka Španije u košarci

Košarkaši Real Madrida osvojili su 37. titulu prvaka Španije u dramatičnom finalnom meču protiv Murcije. Ova pobjeda donosi veliko slavlje navijačima Kraljevskog kluba, koji su trofej vratili u Madrid nakon godinu dana.

Utakmica je započela u korist Murcije koja je imala minimalno vodstvo nakon prve četvrtine. Real Madrid nije uspijevao da se nametne u prvom poluvremenu, a zaostatak se konstantno povećavao. Na poluvremenu je rezultat bio 40:32 za Murciju.

Međutim, u trećoj četvrtini uslijedio je preokret. Košarkaši Reala su pogodili gotovo sve što su šutirali i u posljednju četvrtinu su ušli s prednosti od 11 poena. Iskusno su održali tu prednost i privezli meč kraju za konačnu pobjedu.

Najbolji igrač večeras bio je bh. košarkaš Džanan Musa, koji je sa 18 poena bio najefikasniji igrač Real Madrida. On je za svoju ekipu pružio pet skokova i četiri asistencije. Ovo je Musin prvi naslov prvaka Španije u karijeri.

Podršku Musi pružio je Mario Hezonja sa 17 poena. Kod Murcije, najbolji strijelac bio je Ennis sa 18 poena.

Ova uvjerljiva pobjeda donosi Real Madridu 37. titulu prvaka Španije u košarci. Kraljevski klub ima bogatu historiju uspjeha, a ovaj trofej vraća se u Madrid nakon što je prošle godine pobjedu odnijela Barcelona u finalnom meču. Navijači Reala mogu biti ponosni na svoje košarkaše i njihov izvanredan uspjeh.