Nedjelja, 22 Septembra, 2024
HomeSportNogometReal Madrid osvojio 15. naslov Lige prvaka, Borussia Dortmund propustila svoju šansu

U dramatičnoj utakmici finala Lige prvaka, Real Madrid je trijumfovao protiv Borussije Dortmunda rezultatom 2:0 i tako postao prvak Evrope po petnaesti put u svojoj historiji.

Prvo poluvrijeme je bilo u znaku Borussije koja je dominirala terenom, stvarala mnogo šansi, ali nije uspjela zatresti mrežu protivnika. Propuštene prilike se obično skupo naplaćuju, a Real Madrid je to iskoristio u drugom poluvremenu.

U 74. minuti, Toni Kroos je izveo korner i pronašao Danija Carvajala koji je glavom zatresao mrežu Borussije, donoseći Realu vodstvo od 1:0. Taj pogodak je bio presudan i razbio je moral igrača Dortmunda. U 83. minuti, Vinicius Junior je postigao drugi gol za Real i tako zapečatio pobjedu.

Ovo je 15. put da je Real Madrid osvojio najprestižnije takmičenje u evropskom fudbalu, čime su postali najuspješniji klub u historiji Lige prvaka. Posljednji put su bili prvaci prije dvije godine, tako da je ovo povratak “ušatog” trofeja u Madrid.

S druge strane, Borussia Dortmund ostaje na samo jednom osvojenom naslovu Lige prvaka, koji su osvojili 1997. godine protiv Juventusa.

Ova pobjeda Real Madrida predstavlja veliki uspjeh za klub iz glavnog grada Španije i svakako će biti veliko slavlje među navijačima. S druge strane, Borussia Dortmund će morati prihvatiti poraz i krenuti dalje, s nadom da će im se pružiti nova prilika za osvajanje ovog prestižnog trofeja.

U svakom slučaju, ovaj meč je ponudio veliku dozu uzbuđenja i pokazao nam da fudbalske utakmice mogu biti nepredvidive i prepune iznenađenja.