Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeSportNogometReal Madrid nastavlja pobjednički niz protiv Sociedada

Real Madrid nastavlja pobjednički niz protiv Sociedada

Uzbudljiv susret s puno prilika

U uzbudljivom susretu između Real Madrida i Real Sociedada, Kraljevski klub slavio je s 2:0. Utakmica se održala nakon intenzivnih akcija koje su obilježile prvo poluvrijeme.

Prve prijetnje i dobru odbrane

Real Madrid započeo je susret s napetim trenucima. Već u 18. minuti, Kylian Mbappe zaprijetio je golu Sociedada, ali ga je Alex Remiro odbranio. Sedam minuta kasnije, Luka Sučić je imao sjajnu priliku, no pogodio je samo stativu.

Poluvrijeme bez golova

Do 36. minute, Rudiger je pokušao glavom, ali ponovo je Remiro bio na visini zadatka. Becker je zatim pogodio prečku, a Kubo je izblokiran u ključnom trenutku. Poluvrijeme je završilo bez golova, rezultatom 0:0.

Pobjednička preokret u drugom poluvremenu

U drugom poluvremenu, Sučić je ponovo pogodio stativu u 46. minuti. Real Madrid je u 58. minuti dobio jedanaesterac, koji je sigurno realizovao Vinicius Junior, donoseći vodstvo svom timu. Mbappe je osigurao pobjedu drugim pogotkom iz penala, povisivši rezultat na 2:0.

Trenutno stanje na tabeli

Real Madrid se trenutno nalazi na drugom mjestu tabele sa 11 bodova iz pet utakmica. S druge strane, Sociedad zauzima 16. mjesto sa samo četiri osvojena boda.