Ponedjeljak, 1 Jula, 2024
HomeKosarkaReal Madrid bez problema savladao Gran Canariju sa velikom razlikom

Real Madrid bez problema savladao Gran Canariju sa velikom razlikom

U sinoćnjem meču između Real Madrida i Gran Canarije, Real je pokazao izuzetnu dominaciju i zasluženo ostvario pobjedu rezultatom 105:70. Gosti su se dobro držali u prvoj četvrtini, ali su potom doživjeli pad, prvenstveno u ofanzivi, pa se na poluvrijeme otišlo s vodstvom Reala rezultatom 46:38.

Međutim, u drugom dijelu igre Real se razigrao, posebno bh. reprezentativac Džanan Musa koji je bio najbolji igrač meča. Musa je na parketu proveo 24 minute, postigao sjajnih 26 poena, upisao tri skoka i jednu asistenciju. Doprinos pobjedi Reala dali su i Poirier sa 16 poena te Llull s 13 poena.

Nakon ovog poraza, grančani košarkaši će se morati dobro pripremiti za drugu utakmicu koja se igra već u petak u Las Palmasu. Ukoliko žele parirati Realu, morat će pokazati mnogo bolju igru i veću motivaciju.

Utakmicu je pratio veliki broj gledatelja u dvorani, a navijači Reala bili su oduševljeni igrom svog tima. Ova pobjeda Reala donosi im veliko samopouzdanje pred drugi meč, dok će Gran Canariji biti potrebno mnogo više napora i bolji taktički pristup kako bi izbjegli novi poraz.

S obzirom na trenutnu formu i raspoloženje bh. reprezentativca, sve oči će biti uprte u Džanana Musu i njegovu igru u narednoj utakmici. Još jedan dobar meč mogao bi ga staviti u središte pažnje košarkaškog svijeta.

Podsjećamo, druga utakmica između Reala i Gran Canarije igra se već u petak u Las Palmasu s početkom u 20:30 sati. Svi ljubitelji košarke s nestrpljenjem očekuju ovaj meč i nadaju se još jednoj uzbudljivoj utakmici.