Subota, 29 Juna, 2024
HomeSportNogometRajković briljira na utakmici protiv Engleske, ali Srbija izgubila

Rajković briljira na utakmici protiv Engleske, ali Srbija izgubila

Na jučerašnjoj utakmici između Srbije i Engleske, golman Srbije, Strahinja Rajković, zaslužio je sve pohvale iako je ekipa izgubila rezultatom 1-0. Rajković je po loptu u svoju mrežu morao otići samo jednom na utakmici, i to u 13. minuti kada ga je glavom matirao Jude Bellingham. Ipak, on se istakao u 77. minuti kada je na čudesan način zaustavio šut Harryja Kanea.

Poslije utakmice, Rajković je konstatovao da je primio gol pukom nesrećom. Bukayo Saka je želio poslati loptu po zemlji, ali se ona od Strahinje Pavlovića odbila i podigla na Bellinghamovu glavu. Unatoč golu, Rajković je bio zadovoljan svojom igrom i igrom svoje ekipe.

“Utakmica je bila teška, ali igrali smo defanzivno dobro. Nesretno smo primili gol, nesretno se lopta odbila od Pavlovića, ali mogu biti zadovoljan utakmicom. Generalno sam zadovoljan utakmicom. Ako budemo igrali ovako, proći ćemo grupu”, rekao je Rajković.

Srbija se sada okreće svojoj sljedećoj utakmici protiv Slovenije koja se igra u četvrtak s početkom u 15 sati. Rajković naglašava koliko je ova utakmica važna za njegovu ekipu.

“Utakmica sa Slovenijom nam je jako važna. Ubijeđen sam da moramo pobijediti ako mislimo da prođemo grupnu fazu”, istakao je Rajković.

Unatoč porazu u prvoj utakmici, Rajković i ekipa su optimistični i vjeruju da mogu proći grupnu fazu ako nastave s dobrim igrama.