Ponedjeljak, 21 Oktobra, 2024
HomeSportNogometRadnik osigurao pobjedu protiv Sloge u uzbudljivom meču

Radnik osigurao pobjedu protiv Sloge u uzbudljivom meču

Kontrola Radnika do 75. minute

Na subotnjem susretu, Radnik je dominirao do 75. minute. Tada su domaći ostali s igračem manje, što je dodatno komplikovalo situaciju. U finišu su morali svim snagama čuvati prednost koju su stekli. Gledatelji su svjedočili velikom broju prekršaja i prekida igre od samog početka.

Pogotci Teodorovića donose vodstvo

Radnik je do vodstva stigao u 19. minuti. Damjan Krajišnik je izveo korner, a najbolji u skoku bio je Danilo Teodorović koji je zatresao mrežu za 1:0. Prednost su povećali u 35. minuti kada je Teodorović ponovo matirao Pavlovića za 2:0.

Složen završetak utakmice

Činilo se da Radnik ide ka sigurnoj pobjedi. Međutim, u 75. minuti, Nebojša Gavrić je napravio prekršaj kao posljednji čovjek odbrane, ostavljajući tim s igračem manje. Sloga nije uspjela ostvariti opasnosti iz slobodnjaka, ali su u finišu imali nekoliko prilika.

Konačan rezultat i značaj pobjede

Sloga je postigla pogodak u 92. minuti, kada je Dejan Vidić lobovao golmana Radnika. No, bilo je to prekasno za preokret. Radnik je slavio sa 2:1, što im donosi ključna tri boda u borbi za opstanak ove sezone.