Subota, 19 Oktobra, 2024
HomeSportNogometRadnički slavio protiv TSC-a: Dvije pobede u Super ligi

Radnički slavio protiv TSC-a: Dvije pobede u Super ligi

Odličan početak za Radnički

Utakmica između Radničkog i TSC-a počela je sjajno za ekipu Feđe Dudića. Već u drugoj minuti, Stankovski je doveo Radnički u vodstvo. Domaćini su pokazali želju za napredovanjem već od samog starta.

Taktika TSC-a i dominacija do odmora

Tokom prvog poluvremena, TSC je imao nekoliko prilika da izjednači rezultat. Ekipa je bila dominantna u posjedu lopte, ali nije uspjela zatresti mrežu.

Čvrsta odbrana Radničkog

Iako se očekivalo da će TSC povećati ofanzivnu igru u drugom poluvremenu, Radnički je odigrao odlično u defanzivi. Domaćini su povremeno prijetili iz kontri, što je dodatno otežalo situaciju za goste.

Konačan rezultat i nova tri boda

Radnički je nakon nekoliko prilika dobio nagradu u završnici utakmice. Šest minuta prije kraja, Golijanin je postavio konačnih 2:0. Ovaj gol je donio sigurnu pobjedu ekipi iz Niša.

BH internacionalci u timu

Za Radnički su od prve minute igrala četiri bh. internacionalca: Ćosić, Zeljković, Radović i strijelac gola Golijanin. Njihova prisutnost dodatno je ojačala timsku igru.

Sljedeći izazovi

Radnički se sada smjestio na petom mjestu Super lige, dok TSC zauzima osmu poziciju. U narednom kolu, Radnički dočekuje Jedinstvo, dok će TSC gostovati Napretku.