Nedjelja, 6 Oktobra, 2024
HomeSportNogometPreokret Sarajeva u Wwin ligi BiH: Pobjeda nad Zvijezdom 09

Preokret Sarajeva u Wwin ligi BiH: Pobjeda nad Zvijezdom 09

Sarajevo je sinoć ostvarilo vrijednu pobjedu u utakmici protiv Zvijezde 09 u Wwin ligi BiH. Nakon što je Zvijezda 09 vodila s 1:0 na poluvremenu, Bordo tim je uspio preokrenuti rezultat i slaviti s rezultatom 2:1.

Utakmica je započela uzbudljivo, već u 5. minuti Sarajevo je prijetilo golom preko Mirze Mustafića, ali je golman Zvijezde 09, Luka Damjanović, bio na mestu i odbranio šut. Dvije minute kasnije, Zvijezda 09 je uzvratila preko Salimana Kayodea, ali nije uspjela savladati Dejana Ilieva.

U 15. minuti, Zvijezda 09 je uspjela povesti s 1:0. Bože Vukoja je poslao loptu u mrežu nakon duge akcije, ali je bilo vidljivo da je gol prethodio očit ofsajd. Nažalost, pomoćni sudija nije signalizirao grešku.

Ipak, Sarajevo se nije predavalo. U drugom poluvremenu su pokazali veliki karakter i upornost. U 64. minuti, Benjamin Tatar je lijepo postavio loptu pred golom Zvijezde 09, a Milan Sikanjić je iskoristio priliku i postigao gol za izjednačenje. Samo pet minuta kasnije, Sarajevo je preokrenulo rezultat. Ognjen Todorović je bio strijelac drugog gola za Bordo tim, postavljajući konačnih 2:1.

Ova pobjeda je od velikog značaja za Sarajevo, jer su uspjeli da se vrate nakon prvog poluvremena, preokrenu rezultat i zabilježe važnu pobjedu. Ovaj trijumf će sigurno podići moral ekipe i dati im dodatnu motivaciju za nastavak sezone u Wwin ligi BiH.

Sarajevo će sada nastaviti svoju takmičarsku seriju, iako će sigurno biti suočeni s izazovima i teškim protivnicima. Međutim, ovom pobjedom su pokazali da imaju potencijal i snagu da se suprotstave svakom protivniku.

Navijačima Sarajeva ova pobjeda će sigurno donijeti radost i zadovoljstvo. Očekuje se da će podrška s tribina biti velika i da će oni biti dodatni motiv za igrače da nastave put prema uspjehu.

Sarajevo će nastaviti svoju sezonu s ciljem osvajanja titule u Wwin ligi BiH i sigurno će se boriti do kraja da ostvare svoj san. Sada je na njima da iskoriste ovu pobjedu kao podstrek i nastave sa svojim sjajnim igrama.