Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeNogometPreokret Portugala u samom finišu susreta protiv Češke

Preokret Portugala u samom finišu susreta protiv Češke

U utakmici između Portugala i Češke Republike na Europskom prvenstvu 2024. godine, Portugal je ostvario preokret u samom finišu susreta i slavio s rezultatom 2:1.

Portugal je dominirao većim dijelom utakmice, imao inicijativu, ali nije uspijevao stvoriti ozbiljne šanse. U prvom poluvremenu, najopasniju priliku za Portugal propustio je Cristiano Ronaldo, čiji udarac je golman Češke odbranio.

Češka je igrala disciplinovano i čvrsto, pružajući snažan otpor jednom od glavnih favorita turnira. U 62. minuti, Provod je sjajno pogodio nakon dodavanja Coufala i doveo Češku u vodstvo od 1:0, šokirajući Portugalce.

No, samo sedam minuta kasnije, Portugal je uspio poravnati rezultat. Nakon ubacivanja Vitinhe, lopta je došla do Nuna Mendesa na lijevoj strani koji je uputio udarac prema golu. Golman Češke je odbio loptu od Hranča, koji je nesretno zatresao vlastitu mrežu.

Utakmica je izgledala da će završiti neriješenim rezultatom sve do sudijske nadoknade. U drugoj minuti nadoknade Portugalski napadač Conceicao postiže pogodak vrijedan pobjede za Portugalce. Njegov prvi gol za Portugal nije mogao doći u bolje vrijeme i donio je veliko slavlje ekipi.

Ovom pobjedom Portugal je osigurao tri boda i zauzeo prvo mjesto u Grupi F zajedno s Njemačkom, koja je također slavila u njihovom prvom susretu.

Portugal će iduću utakmicu odigrati protiv Njemačke, dok će Češka pokušati vratiti se na pobjednički put u susretu s Austrijom.

Svi ljubitelji fudbala nestrpljivo očekuju nastavak ovog uzbuđujućeg prvenstva i nove neizvjesne utakmice.