Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeNogometPreokret na utakmici između Hrvatske i Albanije

Preokret na utakmici između Hrvatske i Albanije

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je izuzetno dinamičnu utakmicu protiv Albanije, koja se završila rezultatom 2:2. Iako su Hrvati imali veći posjed lopte u prvom poluvremenu, nisu uspjeli stvoriti niti jednu pravu priliku za gol. S druge strane, igrači Albanije su bili konkretniji i opasniji, te su već u 11. minuti poveli golom Lacija iz udarca glavom nakon ubacivanja Asanija.

Albanija je imala još dvije prilike za povećanje vodstva, ali je vratar Livaković sjajnim intervencijama spasio Hrvatsku. Prvo je obranio udarac Asllanija, a potom je zaustavio šut Manaja glavom u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu je Hrvatska krenula odlučnije i već nakon pet minuta igre zaprijetio je Sučić, ali je vratar Strakosha bio na visini zadatka. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 69. minuti kada je izbornik Zlatko Dalić umjesto Petkovića uveo Budumira, koji je odigrao važnu ulogu u preokretu.

Hrvatska je izjednačila u 74. minuti sjajnom akcijom. Budimir je asistirao Kramariću, koji je preciznim udarcem pogodio za 1:1. Samo dvije minute kasnije Hrvatska je potpuno preokrenula rezultat. Nakon dobre kombinacije, Budimir je uposlio Sučića, a lopta se odbila od nesretnog Gjasule i završila u mreži za vodstvo od 2:1.

Nažalost, u petoj minuti sudijske nadoknade Gjasula je postigao autogol, čime je utakmica završila rezultatom 2:2. Hrvatska i Albanija sada dijele treće mjesto u grupi B, sa po jednim osvojenim bodom. Pobjednici prvog kola Španija i Italija će se sutra sastati u međusobnom susretu drugog kola.