HomeSportNogometPosušje slavi trijumf nad Slobodom u Wwin ligi BiH

Posušje slavi trijumf nad Slobodom u Wwin ligi BiH

U uzbudljivoj utakmici drugog kola Wwin lige BiH, Posušje je savladalo Slobodu rezultatom 2:0. Utakmica je igrana bez TV prijenosa, ali je VAR sistem bio u funkciji, dodajući još jedan nivo napetosti.

Prvo poluvrijeme bez rizika

Na početku susreta, obje ekipe su igrale oprezno. Fokusirali su se na odbranu, ostajući na sredini terena. Igrači Slobode pokazali su želju za ofanzivom, no osam minuta prije poluvremena, kazna je stigla. Jedini napadač Jenjić uspješno je iskoristio priliku i doveo Posušje u vodstvo od 1:0, što je postalo i konačan rezultat prvog poluvremena.

Brzi drugi gol Posušja

Drugo poluvrijeme počelo je spektakularno za Posušje. U trećoj minuti nastavka, Rozić je sa dva pokušaja postigao gol i udvostručio prednost na 2:0. Sloboda je pokušavala smanjiti rezultat, no domaći napadi su bili jalovi.

VAR situacija i kontranapadi Posušja

VAR je aktiviran u 54. minuti, kada su domaći tražili pogodak nakon što je Cvijanović udario prečku. Ipak, potvrđeno je da nije bilo gola. Posušje je prijetilo iz kontranapada, imajući više prilika za povećanje rezultata, no rezultat se nije promijenio.

Posušje trenutno vodi na tabeli sa šest bodova iz dva kola, dok je Sloboda na posljednjem mjestu bez bodova. U narednom kolu, Posušje će ugostiti Slogu, dok će Sloboda imati pauzu zbog odgođene utakmice s Borcem.