Utorak, 17 Septembra, 2024
HomeSportNogometPosušje i Sloga Odigrali Neodlučeno u Dramatičnom Utakmici

Posušje i Sloga Odigrali Neodlučeno u Dramatičnom Utakmici

Posušje je u trećem kolu domaćeg prvenstva BiH tražilo treću uzastopnu pobjedu. Tim iz Posušja želio je zadržati vrh tabele, ali rezultat je završio neodlučeno. Utakmica je počela s puno entuzijazma, a domaći tim je brzo preuzeo kontrolu.

Gabrijel Boban oduševio navijače

U 32. minuti, Gabrijel Boban je izveo nezaboravan gol. Njegov dribling i udarac s tridesetak metara udaljenosti od gola Dobojske Sloge ostavili su sve prisutne bez daha. Lopta je snažno odsjela od stative i završila u mreži, donoseći prednost Posušju.

VAR i jedanaesterac za Slogu

Ipak, prednost nije dugo trajala. U 38. minuti, sudija Mateo Musa je uz pomoć VAR-a dosudio jedanaesterac za Slogu. Toni Jović je bio siguran izvođač, i rezultat je postao 1:1. Tada je rezultat stagnirao do kraja prvog poluvremena, a domaći tim je tražio novi pogodak.

Posušje zadržava vrh, ali prijetnja iz Sarajeva dolazi

Posušje je imalo šansu za pobjedu sedam minuta prije kraja. Boban je ponovo zaprijetio, ali je pogodio prečku. Tako je utakmica završila rezultatom 1:1. Posušje ostaje na čelu tabele sa sedam bodova iz tri utakmice, no Sarajevo bi ih moglo prestići. S druge strane, Sloga je osvojila svoj prvi bod ove sezone.