Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeSportNogometPortugalci dominirali protiv Turske i osigurali prvo mjesto u grupi

Portugalci dominirali protiv Turske i osigurali prvo mjesto u grupi

Portugalci su od samog početka utakmice pokazali svoju dominaciju, a već za samo sedam minuta uspjeli su riješiti pitanje pobjednika. U 21. minuti, Bernardo Silva je postigao lijep gol udarcem s desetak metara, dok je u 28. minuti došlo do bizarne situacije – Akaydin je postigao autogol za rezultat 2:0 u korist Portugala.

Turska je bila potpuno nemoćna da bilo šta uradi u ovoj utakmici, dok je Portugal nastavio kontrolisati igru. Konačnih 3:0 postavio je Bruno Fernandes u 56. minuti, nakon nesebične asistencije Ronalda. Usput, Ronaldo je postao najbolji asistent svih vremena na Europskim prvenstvima sa sedam asistencija, dok već od ranije drži rekord najboljeg strijelca sa 14 golova.

Sa ovom pobjedom, Portugal je osigurao prvo mjesto u grupi prije kraja takmičenja. U posljednjem kolu grupne faze, protiv Gruzije, neće imati rezultatski imperativ. S druge strane, Turska će se suočiti u direktnom okršaju sa Češkom, odlučujući o prolasku dalje.

Ova utakmica je uvelike pokazala kvalitet Portugalaca i njihovu upornost u osvajanju prve pozicije u grupi. S obzirom na impresivne rezultate koje su postigli tokom turnira, Portugal će sigurno biti jedan od favorita u nastavku Europskog prvenstva.