Ponedjeljak, 1 Jula, 2024
HomeRukometPortugal pobijedio BiH i osigurao plasman na Svjetsko prvenstvo u rukometu

Portugal pobijedio BiH i osigurao plasman na Svjetsko prvenstvo u rukometu

Rukometaši Portugala uspjeli su pobijediti selekciju Bosne i Hercegovine u revanš meču baraža za Svjetsko prvenstvo. Meč se odigrao u Guimaraesu, a Portugalci su slavili rezultatom 29:19. Ovo je bio drugi meč baraža, nakon što su Portugalci slavili i u prvom meču s ukupnim rezultatom 55:45.

Utakmica je započela dobro za Bosnu i Hercegovinu, koja je povela u uvodnim minutama s rezultatom 4:2. Međutim, Portugal je brzo podigao svoju igru i sustigao prednost bh. tima. Nakon toga, igralo se gol za gol, a sredinom prvog poluvremena Bosna i Hercegovina je uspjela napraviti seriju od 3-0 i povesti s rezultatom 12:10. No, Portugalci su se brzo vratili u igru i serijom od 5-0 preokrenuli rezultat u svoju korist.

Na poluvremenu je rezultat bio 17:13 u korist Portugala. U drugom dijelu utakmice bh. tim je krenuo snažno i uspio smanjiti prednost Portugalaca.

Rukometna reprezentacija Portugala zasluženo je pobijedila u ovom meču i osigurala plasman na Svjetsko prvenstvo. Rukometaši Bosne i Hercegovine pokazali su odličnu igru, ali nisu uspjeli nadmašiti protivnika.

Svjetsko prvenstvo u rukometu planirano je za sljedeću godinu, a Portugal će biti jedan od timova koji će predstavljati Europu na tom natjecanju.