Nedjelja, 29 Septembra, 2024
HomeSportNogometOsasuna nadjačala Barcelonu u uzbudljivoj utakmici

Osasuna nadjačala Barcelonu u uzbudljivoj utakmici

Prvo poluvrijeme: Osasuna iznenađuje

Iako je Barcelona dominirala posjedom lopte u prvom poluvremenu, Osasuna je bila efikasnija. Strijelac gola za vodstvo bio je hrvatski napadač Ante Budimir, koji se odlično snašao na terenu. Asistenciju mu je pružio Zaragoza, a potom i sam zabio za 2:0 u 28. minuti.

Drugo poluvrijeme: Barcelona se budi, ali ne uspijeva izjednačiti

Na početku drugog poluvremena, Victor je smanjio zaostatak i vratio Barcelonu u igru. Ubrzo su Katalonci pojačali pritisak u potrazi za izjednačenjem, ali promašili su nekoliko prilika.

Kazna za Barcelonu: Budimir iz penala

U 72. minuti, Ante Budimir je postigao još jedan gol iz penala, čime je Osasuna povela s 3:1. Ovaj trenutak dodatno je osnažio ekipu domaćih na terenu.

Završnica utakmice: Bretones i Yamal donose kraj

U finišu susreta, Bretones je postigao četvrti gol za Osasunu pet minuta prije kraja. Yamal je postavio konačnih 4:2 u 90. minuti, čime je okončana ova uzbudljiva utakmica.

Stanje na tabeli La Lige

Barcelona ostaje na prvom mjestu La Lige s četiri boda prednosti ispred Real Madrida, koji ima utakmicu manje. Osasuna je trenutno šesta na tabeli i nastavlja sa dobrim igrama.

U narednom kolu, Barcelona će gostovati Alavesu, dok Osasuna ide u goste Getafeu.