Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometOrka plivači osvajaju 31 medalju na takmičenju

Orka plivači osvajaju 31 medalju na takmičenju

Plivači Kluba Orka iz Banja Luke ostvarili su izuzetno uspješan nastup na takmičenju u konkurenciji 25 klubova. Orka je osvojila ukupno 31 medalju, od čega 12 zlatnih, 12 srebrenih i 7 bronzanih medalja.

Klub je zauzeo peto mjesto u statistici osvojenih medalja, što je izuzetan rezultat za Orku. U nadmetanju je učestvovalo 13 plivača i plivačica: Danis Harmandić, Din Vejzović, Joško Rozić, Nejla Ćerimagić, Mak Torlo, Jure Trubarac, Merjem Čampara, Ivan Drlja, Klara Drlja, Aljoša Stanić, Hana Šuta, Igor Knezović i Ajla Kulak.

Poseban uspjeh ostvarili su Danis Harmandić, Joško Rozić, Merjem Čampara i Klara Drlja, koji su osvojili titule državnih prvaka u svojim kategorijama. Din Vejzović, Mak Torlo, Jure Trubarac, Ivan Drlja i Aljoša Stanić okitili su se srebrom i bronzom.

Iz Orke ističu posebnu ponosnost na Aljošu Stanića, koji je postao državni viceprvak u konkurenciji starijih dječaka. Također, Merjem Čampara plivala je u konkurenciji djevojčica starijih godinu dana od sebe i postigla izuzetan uspjeh.

Treneri kluba su izuzetno zadovoljni napretkom svih plivača u gotovo svim disciplinama. To svjedoči o odličnom radu i angažmanu kako plivača, tako i trenera.

Čestitke Orka plivačima na izvanrednom uspjehu i želimo im još mnogo sportskih uspjeha u budućnosti!