Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportNogometOdložena pobjeda: Velež i Igman dijele bodove

Odložena pobjeda: Velež i Igman dijele bodove

Neizvjesnost na terenu

U recentnoj utakmici između Veleža i Igmana, prvih 20 minuta obeležila su brojne greške s obje strane. Najveću priliku za Velež imao je Milak, čiji je šut glavom iz neposredne blizine bio slab.

Povratak u igru

U prvom poluvremenu, Igman je pokazao bolju igru, no Velež je u 33. minuti došao do vodstva. Mlinarić je bio strijelac, nakon što je Milak oštro centrirao.

Izjednačenje u nadoknadi

U samom finišu prvog poluvremena Igman je poravnao rezultat. Hebibović je bio uporan, a lopta je došla do Nurkovića, koji je preciznim udarcem pogodio za 1:1.

Umrtvljena igra drugog poluvremena

Drugo poluvrijeme nije donijelo uzbuđenja. Velež je u 69. minuti zaprijetio, ali je Lauš šutirao pored gola. Igra se zatim umrtvila, a Velež je unatoč inicijativi teško stvorio prilike.

Kraj utakmice i budući izazovi

Utakmica je završila rezultatom 1:1. Velež je tako osigurao četvrti bod u četiri utakmice, dok će nakon reprezentativne pauze gostovati Slobodi. Igman, s druge strane, osvojio je svoj prvi bod u novoj sezoni i očekuje gostovanje kod Radnika.