Utorak, 2 Jula, 2024
HomeOstali sportoviOdbojkaška reprezentacija BiH ostvarila maksimalan učinak na turniru

Odbojkaška reprezentacija BiH ostvarila maksimalan učinak na turniru

Prvi set donio je zanimljivu i kvalitetnu odbojku dvije ekipe koje su ostvarile po tri pobjede u dosadašnjem dijelu turnira. Reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je pobjede u svim utakmicama, zadržavajući maksimalan učinak bez izgubljenog seta na turniru.

Do sredine seta smjenjivalo se vodstvo obje ekipe, ali su reprezentativci BiH u drugom dijelu seta, predvođeni Adnanom Mankom koji je bio sjajan na servisu, napravili razliku i na kraju pobijedili rezultatom 25:15. U drugom setu, bh. tim je nastavio dominirati i završio ga rezultatom 25:19. U trećem setu, reprezentativci Njemačke su osvojili najveći broj poena, ali bh. tim je zadržao prednost i ostvario pobjedu.

Selektor bh. tima, Mahmutović, istakao je da su igrači umorni zbog produženog trajanja lige i završnice evropskih takmičenja u kojima su svi 12 igrača sudjelovali. Bez obzira na umor, ekipa je ostvarila cilj, pobjedu u svim utakmicama s maksimalnim rezultatom 3:0.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine ima odličan učinak na proteklim Paraolimpijadama, na kojima je osvojila šest medalja. Sada se mnogo očekuje od bh. tima na predstojećoj Paraolimpijadi, a selektor Mahmutović ističe da ekipa ima mlade igrače koji će sigurno pružiti maksimum.

Do kraja dana očekuju nas utakmice između Srbije i Hrvatske, te Ukrajine i Poljske. Sutra su na rasporedu mečevi Njemačka – Srbija i Hrvatska – Poljska. Bh. tim će se susresti sa reprezentacijom Ukrajine, a ovaj meč će biti u direktnom prenosu na BHRT.

Ova pobjeda pruža bh. reprezentaciji dobar zamah pred Paraolimpijadu i svi očekuju nova sjajna dostignuća naših odbojkaša.