Utorak, 2 Jula, 2024
HomeTenisNovak Đoković izgubio od Karla Mahača na turniru u Beču

Novak Đoković izgubio od Karla Mahača na turniru u Beču

U dramatičnom meču na ATP turniru u Beču, prvi teniser svijeta Novak Đoković neočekivano je poražen od Karla Mahača. Meč je trajao malo više od dva sata, a konačan rezultat bio je 6:4, 0:6, 6:1 u korist češkog tenisera.

Đoković je sjajno započeo meč i veoma brzo osvojio break u četvrtom gemu, što je nagovještavalo sigurnu pobjedu za njega. Međutim, Mahač je odigrao vrhunski tenis i sa dva uzastopna breaka u sedmom i devetom gemu preokrenuo rezultat i poveo u setovima.

Nakon izgubljenog seta, Novak je bio odlučan da se vrati u meč i ubjedljivo je deklasirao svog protivnika u drugom setu, sa rezultatom 6:0. Mnogi su tada mislili da je Đoković konačno uhvatio pravi ritam i da će uslijediti njegova dominacija.

Ipak, treći set donio je novo iznenađenje. Đoković je izgubio dva servisa, a nije uspio napraviti povratak. Karlo Mahač je ostvario najveću pobjedu u svojoj dosadašnjoj karijeri, dok je Đoković i dalje bez finala u 2024. godini.

Mahač će se u finalu suočiti sa pobjednikom duela između Flavia Cobilje i Caspera Rude, koji će biti izuzetno zanimljiv. Svi ljubitelji tenisa s nestrpljenjem iščekuju ishod ovog susreta.

Ovim porazom, Đokoviću je propala prilika za osvajanje turnira u Beču, ali i za povratak na prepoznatljivu pobjedničku stazu. Ostaje nam da vidimo kako će se nastaviti teniska sezona i hoće li Đoković uspjeti povratiti svoju dominaciju na terenu.