HomeSportNogometNovac i drama na terenu: Newcastle i Bournemouth remizirali 1:1

Novac i drama na terenu: Newcastle i Bournemouth remizirali 1:1

Kontroverzna situacija na utakmici

U uzbudljivoj utakmici između Newcastle Uniteda i Bournemoutha, domaći tim nije iskoristio posljednji napad u šestoj minuti nadoknade. Tijekom ovog napada, Bournemouthov golman Neto pokušao je ubrzati igru dodavanjem lopte.

Žuti karton za Joelintona

Međutim, Brazilac je naišao na Joelintona koji je njegov pokušaj spriječio. Igrač Newcastlea je na nesvakidašnji način podlakticom obgrlio golmana, što je rezultiralo žutim kartonom od strane glavnog suca Davida Crootea.

Kritike na račun VAR-a

Domaći tim bio je u šoku jer su mnogi smatrali da je ovaj prekršaj trebao rezultirati direktnim isključenjem. VAR soba, koja može preispitati odluke sudaca, ostala je iznenađujuće tiha.

Crveni karton za pomoćnog trenera

Situacija na terenu postala je još bizarnija kada je pomoćni trener Bournemoutha dobio crveni karton zbog prigovora uz aut-liniju. Ovaj incident dodatno je povećao tenzije u završnici utakmice.

Rezultat utakmice

Iako je Bournemouth poveo u 37. minuti golom Taverniera, Anthony Gordon je izjednačio u 76. minuti. Konačni rezultat utakmice bio je 1:1, što ostavlja mnoge pitanja o suđenju.