Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportF1Norris slavio na domaćem terenu, nanio prvi poraz Verstappenovoj dominaciji

Norris slavio na domaćem terenu, nanio prvi poraz Verstappenovoj dominaciji

Norrisova impresivna pobjeda na Velikoj nagradi Holandije

Britanski vozač Lando Norris ostvario je drugu pobjedu u ovoj sezoni, a istovremeno i drugu u karijeri. Na Velikoj nagradi Holandije, Norris se istakao dominantnom vožnjom, uz više od 20 sekundi prednosti u odnosu na Maxa Verstappena.

Povijesni trenutak za Norrisa

Ova pobjeda predstavlja značajan trenutak za Norrisa jer je nanio prvi poraz trostrukom svjetskom prvaku Verstappenovom na njegovom domaćem terenu. Verstappen je do ove utrke slavio na svim prethodnim trkama u Nizozemskoj otkako se ovaj događaj vratio u kalendar Formule 1.

Leclerc na trećem mjestu

Trebježavo mjesto na utrci zauzeo je Charles Leclerc iz Ferrarija, koji je završio četiri sekunde iza Verstappena. Leclerc je također pokazao dobru formu, ali nije mogao parirati vodećoj trojici.

Odličan performans u utrci

Norris je imao izuzetno dobru utrku, uprkos lošem startu. U 18. krugu, prestigao je Verstappena i od tada je kontrolisao trku, dok ga nizozemski vozač nije mogao sustići.

Naredna trka u Italiji

Naredna utrka Formule 1 zakazana je za Veliku nagradu Italije, koja će se održati od petka do nedjelje. Navijači očekuju još uzbudljivih trenutaka i borbi na stazi.