Nedjelja, 23 Juna, 2024
HomeSportNogometNjemački sastav blizu prvog poraza sezone: Junak Atalante Ademola Lookman s dva...

Njemački sastav blizu prvog poraza sezone: Junak Atalante Ademola Lookman s dva gola

Ekipa njemačkog sastava Bayer nalazi se u veoma neugodnoj situaciji i blizu je da zabilježi prvi poraz u svim takmičenjima ove sezone. Nakon 51 odigrane utakmice bez poraza, Apotekari su sada suočeni s mogućnošću da izgube protiv italijanske Atalante.

Heroj večeri za sastav iz Bergama bio je Ademola Lookman, koji je postigao dva pogotka za ubjedljivo vodstvo Atalante nakon prvih 45 minuta. Prvi gol je postigao u 12. minuti nakon sjajnog ubacivanja s desne strane, da bi samo 14 minuta kasnije nigerijski reprezentativac postigao svoj drugi pogodak za rezultat od 2:0 u korist Atalante.

Uz Lookmana, Sead Kolašinac je također ostavio fantastičan utisak u prvom poluvremenu. Naš bosanskohercegovački fudbaler djelovao je neprelazno za ofanzivce Apotekara i odigrao je na visokom nivou.

Sada ostaje pitanje hoće li se Bayer uspjeti vratiti u drugom dijelu utakmice ili će Atalanta osvojiti evropski trofej. Svi ljubitelji fudbala sa nestrpljenjem očekuju nastavak susreta i ishod ove neizvjesne utakmice.