Utorak, 17 Septembra, 2024
HomeSportKosarkaNjemačka slavi pobjedu protiv Grčke, Schroder ključan igrač

Njemačka slavi pobjedu protiv Grčke, Schroder ključan igrač

Dominacija Grčke u prvoj četvrtini

U uzbudljivom susretu, Grčka je započela s fanfare. Prisvojili su veliku prednost već u prvoj četvrtini. Na kraju četvrtine, rezultat je bio 21:11, uz prednost od +12.

Njemački povratak

Druga četvrtina donijela je potpuno drugačiju sliku. Njemačka se probudila, počela pogađati i igrati bolju odbranu. Ova promjena u igri dovela je do izjednačenja rezultata na poluvremenu, 36:36.

Preokret u drugom poluvremenu

Nijemci su nastavili s dobrom igrom i u drugom poluvremenu. Otvorili su meč sa prednošću 59:52, a nešto kasnije i +9 (65:56). Grčka nije imala rješenja za snažnu igru Njemačke, te su doživjeli poraz.

Schroderov ključni trenutak

Dva minuta prije kraja, Denis Schroder je pogodio nevjerojatnu trojku s deset metara. Ovaj potez finalizirao je Grčke šanse za povratak. Utakmica je završila rezultatom 76:63.