Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportRukometNjemačka do finala nakon thriller-a protiv Španije

Njemačka do finala nakon thriller-a protiv Španije

Utakmica puna preokreta

Njemačka rukometna reprezentacija zabilježila je pobjedu od 25:24 protiv Španije, čime se približila osvajanju zlatne medalje. Junak utakmice bio je golman Andreas Wolff, koji je ostvario nevjerojatnih 22 odbrane.

Početak utakmice

Nijemci su bolje otvorili meč, stekavši prednost serijom od 3-0. Međutim, Španci su brzo reagovali i stigli do rezultata 7:6. Njemačka se ponovo odvojila i povela sa 10:6.

Rampe do odmora

Iako su Nijemci dominirali, Španci su zabilježili povratak te su poravnali na 12:12 prije kraja prvog poluvremena. Ovaj preokret najavio je uzbudljiv nastavak.

Drugo poluvrijeme

Tokom drugog poluvremena, Njemačka je uglavnom vodila s minimalnom prednošću. Španci su se borili, a Furija je uspjela doći do vodstva od 23:22 golom Gomeza u 50. minuti.

Finalni trenutci

Nijemci su uzvratili golom Knorra te poveli 25:24. Wolff je zabilježio ključnu odbranu, čime je zapečatio sudbinu utakmice. Na kraju, Njemačka slavi, a Španija se priprema za borbu za bronzanu medalju.

Najefikasniji ponovno bio Renars Uscins, koji je postigao šest golova, dok su se Golla i Knorr pridružili s po četiri gola. Kod Španaca, Daniel Fernandez se istaknuo sa pet golova.