Petak, 5 Jula, 2024
HomeSportNogometNizozemska uvjerljivo pobjedila Rumuniju u osmini finala!

Nizozemska uvjerljivo pobjedila Rumuniju u osmini finala!

Junaci Oranja bili su Donyell Malen, koji je postigao dva gola te Cody Gakpo s golom i asistencijom, a sada tim selektora Ronalda Koemana čeka rivala u četvrtfinalu, gdje će se sastati s pobjednikom večerašnjeg duela Austrije i Turske.

Utakmica je počela snažno, s Rumunima koji su pokazali veliku borbenost i uspjeli parirati favoriziranim Nizozemcima. U 14. minuti, Mana je opasno zaprijetio preko prečke, ali to je bila jedina prava prilika Rumuna u prvom dijelu.

Nakon toga, Nizozemci su preuzeli kontrolu nad utakmicom i postigli prvi gol u 20. minuti. Cody Gakpo, igrač Liverpoola, sjajno je iskoristio svoju priliku i pogodio za vodstvo svoje reprezentacije. Nizozemska je nastavila napadati, ali De Vrij je u 26. minuti pogodio samo spoljni dio mreže nakon ubačaja iz kornera.

U drugom dijelu, Nizozemska je nastavila dominirati. Donyell Malen je u 54. minuti duplirao prednost svoje ekipe, pogodivši mrežu Rumunije drugi put. Samo nekoliko minuta kasnije, Gakpo je postigao svoj drugi gol na utakmici i stavio domaću ekipu u vodeću poziciju od 3:0.

Rumunija je pokušala smanjiti zaostatak, ali nije uspjela probiti obranu Nizozemske. Utakmica je završila s uvjerljivom pobjedom Oranja rezultatom 3:0.

Sada Nizozemce očekuje četvrtfinale, gdje će se susresti s pobjednikom utakmice Austrije i Turske. Nizozemska reprezentacija pokazuje sjajnu formu i ima velike šanse za osvajanje turnira.