Utorak, 2 Jula, 2024
HomeNogometNijemci osigurali plasman u osminu finala nakon pobjede protiv Mađarske

Nijemci osigurali plasman u osminu finala nakon pobjede protiv Mađarske

Nakon uvjerljive pobjede protiv Škotske, Njemačka nogometna reprezentacija nastavila je niz pobjeda na Europskom prvenstvu. Danas su slavili protiv Mađarske rezultatom 2:0.

Nijemci su dominirali utakmicom, a prvi gol postigao je Jamal Musiala u 22. minuti. Mladi igrač bio je brz i precizan te iskoristio grešku obrane Mađarske. Gol je donio Njemačkoj vodstvo i dodatno motivisao njihove igrače.

Mađari su imali priliku da izjednače rezultat prije poluvremena, ali gol Rolanda Sallaija poništen je zbog ofsajda. Ovo je bio težak udarac za Mađarsku, koja je već tada bila svjesna poteškoća s kojima se suočavaju.

U drugom poluvremenu, Nijemci su nastavili s agresivnom igrom i plasirali su se u nokaut-fazu utakmicom protiv Mađarske. Ilkay Gündoğan bio je taj koji je povisio rezultat na 2:0 u 67. minuti. Ovaj gol zapečatio je sudbinu Mađara i njihove nade za prolaz dalje.

Njemačka je već osigurala plasman u osminu finala, a sigurno se neće zaustaviti na tome. S druge strane, Mađarska ima samo matematičke šanse za prolaz, ali nakon današnjeg poraza, situacija za njih izgleda vrlo teška.

U sljedećem kolu Nijemci će se suočiti sa Švicarskom, dok će Mađari imati duel protiv Škotske. Njemački igrači su pokazali da su u odličnoj formi i spremni su za nove izazove.

U posljednjem susretu, rezultat je bio 2:0 u korist Njemačke, a strijelci su bili Jamal Musiala i Ilkay Gündoğan.