Subota, 26 Oktobra, 2024
HomeSportKosarkaNevjerovatan preokret Lakersa: Sunsi dominirali, ali gubili meč

Nevjerovatan preokret Lakersa: Sunsi dominirali, ali gubili meč

Krenuli su loše, ali se vratili

Lakersi su započeli utakmicu protiv Phoenixa s lošim učinkom. Sunsi su brzo stekli prednost, vodeći s 45:23 tokom druge četvrtine.

Preokret Lakersa

Iako su gubili, Los Angeles Lakersi su se uspjeli vratiti. Do poluvremena su smanjili na 61:52. Njihova bolja igra u trećoj i četvrtoj četvrtini donijela je potpuni preokret.

Na kraju, Lakersi su završili utakmicu s pobjedom od 123:116.

Ključni igrači utakmice

Anthony Davis vodio je Lakers s 35 poena i 8 skokova. Austin Reaves pridružio mu se s 26 koševa, dok su LeBron James i Rui Hachimura doprinijeli važnim poenima.

Kod Sunsa, najbolji igrač bio je Kevin Durant s 30 poena, dok je Devin Booker pridodao 23 koša i 4 asistencije.

Jusuf Nurkić imao slab nastup

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić odigrao je podbacujuće. Na parketu je proveo 18 minuta, ubacio 4 poena, uhvatio 7 skokova i podijelio 4 asistencije.

Nurkić je šutirao 1/5 iz igre, 0/3 za tri poena, dok je sa slobodnih bacanja bio efikasan s 2/2.

Zaključak

Usprkos lošem startu, Lakersi su pokazali karakter i preokrenuli utakmicu. Ova pobjeda daje nadu navijačima za nastavak sezone.