Ponedjeljak, 8 Jula, 2024
HomeSportNogometNevjerojatna sudijska lakrdija u Banjoj Luci: Borac proglašen šampionom BiH

Nevjerojatna sudijska lakrdija u Banjoj Luci: Borac proglašen šampionom BiH

Banjalučki sastav Borac uspio je osvojiti naslov prvaka BiH nakon nezapamćene sudijske lakrdije. U finalu Wwin lige BiH, Borac je pobijedio ekipu Igmana uz veliku pomoć glavnog sudije Aleksandra Njegomirovića i njegovih pomoćnika Damira Lazića i Sretena Udovičića.

Prva kontroverzna situacija dogodila se u 48. minuti susreta kada je dosuđen sumnjiv jedanaesterac za Borac nakon navodnog faula nad Jovom Lukićem. Napadač Banjalučana Amer Dupovac pao je sam, ali je sudija Njegomirović pokazao na bijelu tačku. Jovan Nišić sigurno je realizirao najstrožu kaznu.

Samo nekoliko minuta kasnije, Igman je postigao potpuno regularan pogodak preko Mirsada Ramića za vodstvo od 4:3. Međutim, Njegomirović je poništio gol uz asistenciju svojih pomoćnika.

Konačno, četiri minute poslije, Borac je preokrenuo rezultat i postigao pobjedonosni gol preko Zorana Kvržića koji se nalazio u očitom ofsajdu.

Ova suđenja su izazvala ogorčenje u nogometnoj zajednici, a mnogi smatraju da je ovo jedna od tri skandalozne odluke u korist Borca. Bh. nogomet ne pamti ovakvu lakrdiju koja je dovela do osvajanja naslova prvaka.

Sve oči sada su uprte u Fudbalski savez BiH koji će vjerovatno morati preispitati sudijske odluke i poduzeti odgovarajuće mjere kako bi se spriječile ovakve situacije u budućnosti.