Srijeda, 3 Jula, 2024
HomeSportNogometNeviđeni rasplet u kvalifikacijama za EURO 2020: Ukrajina sve bliža ispadanju

Neviđeni rasplet u kvalifikacijama za EURO 2020: Ukrajina sve bliža ispadanju

U kvalifikacijama za UEFA EURO 2020 susreti su u punom jeku, a u nedavno odigranim utakmicama dogodio se pravi neviđeni rasplet. Jedna od najzanimljivijih utakmica bila je između Slovačke i Rumunije, koja je završila neriješeno rezultatom 1:1.

Prvi pogodak na utakmici postigao je Duda iz Slovačke u 24. minuti, ali je Rumunija uspjela izjednačiti u 37. minuti golom Marina iz penala. Ovaj rezultat znači da su obje reprezentacije osvojile po bod u kvalifikacijama.

Druga utakmica koja je privukla pažnju bila je između Ukrajine i Belgije, a rezultat je bio 0:0. Iako je oba tima imala prilike za postizanje pogotka, nijedan nije uspio pronaći put do mreže.

Međutim, najvažnija vijest dolazi iz Ukrajine. Ušli smo u posljednjih deset minuta utakmice i Ukrajina je sve bliža ispadanju. U neviđenom raspletu u kojem svi timovi imaju jednak broj bodova, svaki gol može donijeti presudan rezultat. Dovbik iz Ukrajine je u 79. minuti pogodio vanjski dio mreže gola Belgije, propuštajući tako priliku za pobjedu.

Sve oči sada su uprte u sljedeće utakmice i veliku borbu koja se vodi u kvalifikacijama za EURO 2020. Svaka reprezentacija ima jednake šanse za prolazak, a rasplet će biti poznat nakon posljednjih utakmica. Fudbalski navijači diljem svijeta nestrpljivo čekaju ishod ovih utakmica koje će odrediti putnike na najprestižnije evropsko fudbalsko takmičenje.