Nedjelja, 30 Juna, 2024
HomeKosarkaNeviđeni cirkus u Beogradu: Košarkaši Zvezde se vratili na teren, lakrdijom će...

Neviđeni cirkus u Beogradu: Košarkaši Zvezde se vratili na teren, lakrdijom će doći do titule

U trećoj četvrtini utakmice u Beogradskoj areni između Partizana i Crvene zvezde, dogodio se neviđeni cirkus koji će ostati upamćen kao jedan od najbizarnijih trenutaka u košarkaškoj historiji. Pri rezultatu 57:45 za Partizan, sudije su bili primorane narediti prekid utakmice i ispražnjenje tribina.

Razlog ovog drastičnog poteza bile su objekte bačene na teren, uvrede koje su uslijedile prema igračima Zvezde i čelnicima kluba, a posebno brutalni napadi na porodicu prvog čovjeka Zvezde, Nebojše Čovića. Napori jednog od vođa navijača da smiri situaciju nisu bili uspješni, te su igrači Zvezde i stručni tim bili primorani napustiti teren zajedno sa sudijama.

No, kad je osiguranje pokušalo isprazniti dvoranu, navijači su se pobunili, skandirajući igračima Partizana da ne nastave utakmicu. Iznenadujuće, igrači Zvezde su se vratili na teren, a nakon kratkog prekida, javljeno je igračima Partizana da imaju 15 minuta da se vrate na teren.

Ova neočekivana odluka izazvala je šok i nelagodu među navijačima i igračima Partizana. Kako su se Zvezdini košarkaši vratili na teren, sada će se susret nastaviti, ali postavlja se pitanje princijepnosti ove odluke. Da li je moguće da jedan cirkus na tribini utječe na rezultat utakmice i na ovakav način dovede do osvajanja titule?

Ovaj incident sigurno će izazvati mnoge kontroverze i rasprave u košarkaškom svijetu. Svi se nadaju da će slični događaji u budućnosti biti izbjegnuti, te da će fair-play i sportski duh uvijek biti na prvom mjestu.