Ponedjeljak, 28 Oktobra, 2024
HomeSportRukometNesrećna poraz Bosne i Hercegovine protiv Belgije u kvalifikacijama

Nesrećna poraz Bosne i Hercegovine protiv Belgije u kvalifikacijama

Uvod u meč

Seleksija Bosne i Hercegovine odigrala je borben meč protiv Belgije, ali nažalost, nije uspjela izbjeći poraz. Prvi dio igre bio je izjednačen, no do kraja prvog poluvremena, Belgija je stekla prednost od tri gola.

Tok meča

U drugom poluvremenu, naši igrači su se vratili i izjednačili rezultat. Igralo se veoma uzbudljivo, ali nakon rezultata 24:24, Belgija je napravila seriju 3:0. Savez se još jednom pokušao vratiti, ali ključno napad nije iskorišten za remi.

Individualni doprinosi

Najefikasnije igračice bile su Azra Topčić, Adelisa Hušić i Armina Isić, svaka sa po šest golova. Matea Šumelj pridružila se sa četiri gola, dok su Edina Demić, Desire Kolašinac, Damljana Bošnjak, Martina Pandža i Mia Lugonjić postigle po jedan gol.

Odbrana i završetak kvalifikacija

Anisa Selimović zabilježila je 10 odbrana, ali to nije bilo dovoljno za povoljan rezultat. Tako je Bosna i Hercegovina završila kvalifikacije s dva poraza, a Belgija se s ovim trijumfom priprema za nastavak takmičenja. Kosovo, koje je jučer pobijedilo našu selekciju, plasiralo se u drugu fazu s dvije pobjede.