Ponedjeljak, 30 Septembra, 2024
HomeSportNogometNeriješeno na Pecari: Sarajevo i Široki Brijeg dijele bodove nakon prvog poluvremena

Prvo poluvrijeme na Pecari

Na stadionu Pecara danas je završeno prvo poluvrijeme koje je donijelo uzbudljive trenutke. Oba tima su postigla golove iz jedanaesteraca, a trenutno je rezultat 1:1.

Incident s Bagarićem

U posljednjim minutama prvog poluvremena, dogodila se situacija koja je izazvala veliku diskusiju. Golman Širokog Brijega, Rockov, srušio je igrača Sarajeva, Bagarića, u pokušaju obrane. Domaći tim odmah je zatražio penal, međutim, sudija je procijenio da je golman prvotno došao do lopte.

Šansa za Sarajevo

Na kraju poluvremena, Sarajevo je imalo odličnu priliku za vođstvo. Beganović je ostao sam na 15 metara od gola, ali je promašio i poslao loptu visoko preko prečke. Ova šansa bi mogla biti ključna u nastavku utakmice.

Izjednačenje preko Guliashvilija

U 44. minuti, Sarajevo je izjednačilo rezultat. Guliashvili je precizno izveo penal i pogodio za 1:1. Penal je dosuđen nakon što je Đuričković srušen unutar kaznenog prostora.

Utakmica nastavlja s izjednačenim rezultatom. Oba tima će se truditi da u drugom poluvremenu dođu do pobjede. Navijači sa nestrpljenjem čekaju nastavak spektakla.